Pro vývojáře

QR platba je díky svému otevřenému jednoduchému formátu snadno a rychle implementovalená do vašich projektů. Dokumentace formátu a příslušné knihovny pro vytvořní i čtení platebního QR kódu jsou k dispozici zde. V tutoriálech vás provedeme základními kroky jak QR platbu jednoduše a levně učinit součástí vašeho řešení.

Specifikace formátu

QR Platba používá pro reprezentaci platebních informací formát Short Payment Descriptor (SPAYD) pro výměnu informací o platbě. Aby jej mohli implementovat tvůrci bankovních aplikací, tvůrci SW pro vystavování faktur, ostatní výstavci faktur a například e-shopy, připravili jsme přehledný popis datového formátu.

Generátor platebních QR kódů

Pro snadné generování řádově jednotek QR kódů jsme připravili jednoduchý on-line generátor, který používá RESTful API služby QR Platba.

RESTful API

Pro zjednodušení integrace formátu do webových stránek či jiných aplikací a stejně tak pro potřebu validace řetězce ve formátu SPAYD jsme připravili RESTful API, včetně podrobné specifikace.

Validátor SPAYD řetezce

Pro potřebu snadné on-line validace řetězce ve formátu SPAYD jsme navíc připravili online validátor. Validátor je technicky postavený nad RESTful API.

Zdrojové kódy – GitHub

Abychom byli maximálně transparentní a umožnili talentovaným vývojářům zapojení do tvorby formátu SPAYD nebo implementace QR Platby, věškeré zdrojové kódy, které v souvislosti s projektem vznikají, jsme umístili na portálu softwarových projektů GitHub. Jsou tak dostupné pro code-review, modifikace či k in-house nasazení. Open-source přístup bereme vážně – věříme, že jedině otevřeným přístupem může vzniknout skvělý standard, který ostatní vývojáři přijmou!